tuuril

Bandimehe ABC
 • Suhtumine ja suhtlemine.
  Kui teie bänd ei müü üle 100 pileti igas maailmanurgas, siis on teie teine võimalus neid klubisid taaskord külastada kinni teie suhtumises ja suhtlemisoskustes. Klubide promootorid saavad nädalas kümneid (mõned sadu) kirju bändidelt, kes tahavad nende klubis mängida. Tihtipeale teevad promootorid valiku selle järgi, kas bändiga oli eelmine kord mugav koostööd teha – kas nad olid normaalsed inimesed. Promootorid suhtlevad ka omavahel ja jutud nõmedatest bändidest levivad kiiresti. Nii et kui te klubi välja ei müü, siis olge tänulikud ja viisakad promootoriga ja ta võib teile anda teise ja kolmanda võimaluse seal mängida.

Austa iga tehnikut, piletimüüjat, autojuhti, koristajat ja baaridaami ning võid olla kindel, et sind aidatakse, kui sa peaks abi vajama, vastasel juhul ei juhtu seda kunagi.

Danel Pandre
 • Ole leplik ja valmis kompromissideks.
  Erinevates kohtades võivad “normaalsed tingimused” väga erinevaid asju tähendada ja bändina on vaja sellega lihtsalt leppida ja ennast ümber häälestada. Näiteks võib juhtuda, et hoolimata ette saadetud raiderist on kohapeal siiski puudu võimud, statiivid, midagi on just eelmisel õhtul katki läinud ja backstage on tegelikult klubi ühine tualettruum. Oluline on anda oma parim live vastavalt võimalustele
 • Paki targalt (tehnika)
  Oma tehnikat võtke kaasa niipalju kui võimalik, arvestusega, et mõnes klubis ei pruugi olla isegi kaableid ega DI box-e mida teile anda. Aga oma setup proovige tuuritamiseks luua nii lihtsaks kui võimalik. Mida vähem on asju, seda vähem on asju mis võiks katki või kaduma minna. Olles tuuril peate te arvestama ka, et ööseks ei ole hea mõte tehnikat autosse jätta, seega mida rohkem tehnikat, seda rohkem lisatööd igal pool. Kui võimalik suhelge kohalike bändidega, kellega te koos mängite, et mida te saaksite neilt laenata. Kui tuuritate mitme bändiga, siis on mõistlik koos mõelda, millist tehnikat te jagada saaksite, et oleks vähem kola. Ja kleepsud peale oma asjadele! Kui midagi kuhugi ununeb, siis on vähemalt mingi võimalus, et leidja teab, kellele see võiks kuuluda.

IDIOT CHECK! Keika läbi, asjad koos ja pakitud, bändimehed õllesed. Nüüd lähete terve crew-ga korra lava juurde ja vaatate koos hoolikalt, et midagi maha ei jääks, olgu see siis kaabel, trummitool või kellegi lakke riputatud pill. Nõme on Taanis avastatada, et su wireless kidrasaatja jäi Rootsis bäckarisse. IDIOT CHECK!

Simo Männiste
 • Hoidke tervist.
  Proovige ka tuuril vähemalt kord päevas normaalset toitu süüa. Väga kerge on tulema tankla- ja kiirtoidudieet aga see ei ole mõistlik. Tavaelus sa ju ei toitu nädal aega järjest kabanossidest. Jooge palju vett ja olge alkoholiga mõõdukad. Igas klubis tahetakse teiega pidu panna aga kohalike jaoks on see ainult üks õhtu – teie jaoks aga juba teine, kolmas või kuues… tundke oma piire.

Tuuritamisega kaasneb üldjuhul palju alkoholi, tea oma piiri. See, et sul on tuumapohmell, pole vabandus sellele, et järgmisel päeval sitem live anda.

Simo Atso