stuudios

Bandimehe ABC
  • Stuudiosse minnes olgu lood selged.
    Stuudioaeg on kallis. Mida selgemad on lood igal bändiliikmel, seda vähem aega kulub stuudios ning seda rohkem raha jääb üle muudeks kulutusteks (salvestise promoks näiteks).
  • Proovisalvestus on suureks abiks.
    Võtke proovikas lugu linti kasvõi telefoniga, et saaksite kõrvaltseisjana lugu kuulata. Ise mängides ei saa tegelikult väga selget aimu kuidas lugu kõrvalt kostub ja nii saate kõik koos ilma pillimängule keskendumata lugu kuulata ja arutada, mis on hästi ja mis vajaks kohendamist.
  • Võtke stuudiosse kaasa võrdlusmaterjal.
    Ok, no tänapäeval ei pea helinäidistega virnatäit plaate kaasa võtma, – kõike saab kohapealt netist leida, aga sellegipoolest mõelge enne stuudiosse minekut läbi, kuidas te tahate kõlada? Näiteks, kidra võiks olla nagu Fear Factory Obsolete albumil ja trumm nagu Slipknoti esimesel plaadil ja vokaal nagu Gary Numani “Cars” lool.. Stuudiotöötajal on palju parem juba algusest peale, kui tal on hea idee sellest, millist soundi te lõpuks soovite.
  • Olge avatud meelega.
    Stuudios ei pruugi lood kõlada nii nagu teil ettekujutus oli – mõned asjad kõlavad paremini, mõned halvemini – olge valmis üllatusteks ja hoidke avatud suhtumist. Võibolla on hea mõnda aspekti loos muuta? Kui teile satub ka kogenud helimees, siis tasub ka tema nõu kuulda, kuna ta on ilmselt sarnaste olukordadega varem kokku puutunud. Jääge siiski oma visiooni juurde, aga olge valmis tegema kompromisse ja võtke stuudioskäiku ka huvitava õppetunnina.